ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KARATAŞ AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞARYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

KAPALI DİZ AMELİYATI YAPILDI

30.04.2009


Boğazlıyan Devlet Hastanesi, tarihinde ilk kez Artroskopi yöntemiyle kapalı diz ameliyatı yapıldı.Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doktor Mehmet Uysal tarafından Artroskopi cihazı ile kapalı diz ameliyatı gerçekleştirdi. Menüsküs yırtığı ve Kireçlenme teşhisi konulan iki hastaya başarılı bir ameliyat gerçekleştirildiği ve hastaların sağlık durumunun gayet iyi olduğu bildirildi.

Son zamanlarda uzman doktorların artması ile sevk eden değil sevk alan hastane kimliğine kavuşan Boğazlıyan Devlet Hastanesinde ameliyatlar başladı.

Boğazlıyan tarihinde ilk kez Artroskopi yöntemiyle Devlet Hastanesinde kapalı diz ameliyatı gerçekleştirildi.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doktor Mehmet Uysal, Artroskopi cihazı ile kapalı diz ameliyatı yapıldığını belirtti. Modern cerrahi sistemlerinden biri olan ilk kapalı diz ameliyatının Anestezi Uzmanı ile birlikte gerçekleştirildiğini belirten Dr. Uysal, 16 ve 55 yaşlarında iki bayan hastanın diz ağrısı şikayetleriyle Hastaneye müracaat ettiğini ifade etti.

Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında hastalara Menüsküs Yırtığı ve Kireçlenme teşhisi konulduğunu ve bir cerrahi müdahale ile düzeleceği kanısına vardıklarını ifade eden Dr. Uysal, Hastaları ameliyata aldıklarını ve başarılı bir ameliyatın gerçekleştirildiğini belirtti.

            Ameliyatta dizi tamamen açmadan monitörler yardımı ile yapıldığını kaydeden Dr. Uysal, Hastaların sağlık durumu gayet iyi. Gerekli müdahalelerimizi yaptık. Bu ameliyatlar halk arasında kansız ameliyat olarak biliniyor. Bir iki gün içinde hastalarımızı taburcu edeceğiz diye konuştu.

Dr. Uysal bu yöntem sayesinde hastaların yara bölgesinde daha az ağrı ve daha çabuk iyileşme kaydedildiğini sözlerine ekledi.

Hastane Başhekimi Dr. Sinan Korkmaz ise Artroskopi yöntemiyle kapalı diz ameliyatı yapıldığını ve Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde bir ilk yaşandığını söyledi.

-“KALİTELİ HİZMET VERİYORUZ”-

Gerçekleştirilen ilk ameliyat hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Korkmaz, daha önce hastaları ameliyat ve tedavi olmaları için sevk ettiklerini belirterek, “Bundan sonra hastalarımızın başka hastanelere gitmesi gerekmeyecek. Uzman doktorlarımız branşları dahilinde ve yenilenen ameliyathanemizle vatandaşlarımıza kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Dr. Korkmaz, hastaya uyguladığımız Artroskopi yöntemiyle ameliyatı başarıyla sonuçlandırdık. Böylece Boğazlıyan Devlet Hastanesi’nde bir ilkin gerçekleştirildiğini ifade etti.

-“DÜZENLİ AMELİYATLAR YAPILABİLECEK”-

Hastane hakkında bilgiler veren Dr. Korkmaz, bizim için önemli olan insan sağlığıdır. Bugün burada ilçe tarihinde ilk olan bir ameliyatın gerçekleştirildiğini belirterek, “Boğazlıyan tarihinde bu ilkden sonra da önümüzdeki haftalarda kadın doğum uzmanımız ile genel cerrahi uzmanımız yine kapalı karın ameliyatlarına başlayacak. Hastanemiz hem tedavi hem de düzenli ameliyatların yapıldığı bir hastane olacak.”

-“HALKIMIZ BİZE GÜVENSİN”-

Anestezi uzmanının göreve başlaması ile birlikte hastanede ameliyatların işlevsel hale geldiğinin altını çizen Dr. Korkmaz, gerek genel cerrahi, gerekse ortopedi uzmanın ameliyatlara başladığını söyledi.

Boğazlıyan halkının hastaneye güvenmesini isteyen Dr. Korkmaz, hastanede her  türlü ameliyat ve tetkikler yapılabilmekte. Bu da göreve başlayan uzmanlarımızın en son tekniklerle eğitim görmeleri ve  ayrıca bu tür ameliyatlarda kişisel becerinin de önemli olduğuna dikkati çekerek, Boğazlıyan için büyük bir şans olduğunu vurguladı.

Dr. Korkmaz, kısa bir süre içinde üroloji uzmanının göreve başlamasının beklenildiğini ve branşlar dahilinde her türlü ameliyatların yapılacağını söyledi. Dr. Korkmaz Boğazlıyan halkına en iyi hizmeti vermek için hastane personelinin özveri ile çalıştıklarını sözlerine ekledi.

-“HASTALAR MEMNUN”-

Bu arada Hastalar ise ameliyatı gerçekleştiren tüm doktorlara teşekkür ettiğini belirtiler. hasta yakınları da İlçede ilk defa böyle bir ameliyatın yapılmasını ise sevinçle karşılayarak, sağlıkta büyük gelişmelerin olduğunu ve ameliyatların ilçede yapılmasının vatandaşlar açısından çok önemli olduğunu ifade ettiler.

Bu haber 5320 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (2)
yardım

bezati balkaya sivas ta yasıyorum sivasta onerecenız bır doktor ve hastane istiyorum yardım e... Devamı >>
--  -- 22.04.2010
tebrik

İlçemizde göreve başlayan ve hizmet veren doktorlarımızı kutluyor başarılarının daim olması tem... Devamı >>
--  -- 30.04.2009

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com