ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KARATAŞ AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞARYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

MEKKE’NİN FETHİ İSLAM TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR ÖNEME SAHİP

28.12.2012


1 Ocak tarihinin Mekke´nin Fetih yıldönümü olduğunu belirten Ulusoy, 2013 yılının tüm İslam alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.İslam tarihinde oldukça büyük bir öneme sahip olan Mekke'nin fethinin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Sendikası Boğazlıyan Temsilcisi ve İmam Hatip Ortaokulu Meslek Dersleri Öğretmeni Salih Ulusoy, 31 Aralık gecesini 1 Ocak tarihine bağlayan gecenin Müslümanlar için de önemli bir gün olduğunu belirtti.

1 Ocak tarihinin Mekke'nin Fetih yıldönümü olduğunu belirten Ulusoy, 2013 yılının tüm İslam alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Ulusoy, Mekke’nin yüce peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) komutasındaki müminler tarafından feth edilmesi yıldönümünde Mekke'nin Fethi'nin önemi ve İslamiyet'e katkısı çok büyük. Mekke'nin fethi İslam tarihinde değil, bütün cihan tarihinde benzeri bulunmayan bir hadisedir dedi.

Ulusoy, şunları söyledi.

“İmanları-İslamlıkları sebebiyle yurtlarından ayrılan Sevgili Peygamberimiz ve Eshab-ı kirama Allahü teâlânın en büyük lütuflarından biridir. Bu fetihle Arabistan Yarımadasında şirkin (Allah'a ortak koşmak) cemiyet ve güç halindeki varlığı sona ermiş, Kabe ve civarı putlardan temizlenmiş, tevhid inancı kesin hakimiyetini ilan etmiştir. Mekke'nin fethi ile Arabistan Yarımadasında ilk İslam Devleti de kuruluşunu tamamlamış, bundan sonra İslamiyet üç kıtaya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke'nin fethi, İslamiyette öylesine derin mana ve hikmetlerle doludur ki, daha sonraki asırlarda yaşamış İslam alim, evliya ve kumandanları da çeşitli vesilelerle bu fethi kendilerine örnek alıp, hal ve işlerine de ölçü kabul etmişlerdir.”

Allahü teâlâ'nın mübarek kıldığı, İslâm dininin merkezi olan bu belde, şirkten, putperestlikten ve bütün diğer hurafelerden arındırılmış yeni bir hayata kavuşturulduğunu ifade eden Ulusoy, 31 Aralık gecesini 1 Ocak tarihine bağlayan gecenin Müslümanlar için de önemli bir gün olduğunu vurguladı.

-En Büyük Fetih-

Salih Ulusoy, “Büyük fetih; Allah'ın kendisiyle dinini, Rasûlü'nü, ordusunu, güvenilir taraftarlarını yücelttiği ve kendisiyle, âlemlere hidayet sebebi kıldığı beytini ve beldesini kâfirlerin ve müşriklerin ellerinden kurtardığı bir fetihtir. Bu fetih sebebiyle insanlar, akın akın Allah'ın dinine girmişlerdir. Yeryüzü bunun sebebiyle aydınlanmış ve parlamıştır” açıklamalarında bulundu.


Bu haber 1412 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (1)
olmaz olamaz

adamım çok yanlışsın... Devamı >>
--  -- 10.02.2013

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com