ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  KARATAŞ AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞARYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

İLÇE SEÇİM KURULU’NDAN MUHTAR ADAYLARINA ÖNEMLİ DUYURU

20.03.2014


Boğazlıyan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, mahalli idareler genel seçiminde mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti azaları adaylarına ilişkin açıklama yaptı.                Boğazlıyan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, 30 mart 2014 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimi için Boğazlıyan merkez mahalleleri ile mahalle olan ilçeye bağlı köylerde muhtarlık ve ihtiyar heyeti seçimlerinde aday olacaklara ilişkin duyuru yaptı.

                Açıklamada, 2972 sayılı mahalli idareler ile mahalle muhtarlıkları ve ihtiyar heyetleri seçimi hakkındaki kanun ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 07.01.2014 tarih ve 19 sayılı kararı gereğince köy muhtarlığı ve köy ihtiyar meclisi üyeliği, mahalle muhtarlığı ve mahalle ihtiyar heyeti üyeliği seçimlerinde adaylık usulü bulunmadığından seçime girecek kişiler seçime gireceklerini belirtmekle ve kendilerini tanıtmakla sınırlı olarak etkinlik gösterebilecekleri belirtildi.

                Adaylık söz konusu olmadığından bu seçimlere katılmak isteyenler oy verme gününden önce, resimle veya kendisini yazı ile tanıtıcı nitelik taşıyan el ilanı mahiyetindeki matbuaları dağıtabilecekleri bildirilen açıklamada şöyle denildi.

                “Bu seçimler için kullanılacak oy pusulaları adaylar tarafından bastırılabilecek, her türlü araçla (bilgisayar, daktilo, fotokopi ve teksir gibi) çoğaltılabilecek veya kapalı oy verme yerinde seçmenler tarafından beyaz kağıda da yazılabilecektir. Muhtar ve ihtiyar meclisi heyeti üyeleri seçiminde muhtar ile o seçim çevresinde seçilmesi gereken ihtiyar meclisi heyeti üye sayısı kadar ismin birlikte yazılı olduğu oy pusulası kullanılacağına, oy pusulası üzerine muhtar veya muhtar adayı, üye adayı, ihtiyar meclisi üyesi veya ihtiyar heyeti üyesi sözcükleri yazılabilecektir.

                Mahalle ve ihtiyar heyeti üyeliği oy pusulasına önce muhtar adayının ismi daha sonra 8 ihtiyar heyeti üye ismi yazılacaktır. O seçim çevresinde seçilen ihtiyar meclisi heyeti üyesinden en çok oy alandan başlamak üzere 4’ü asıl, diğer 4’ü yedek üye olacaktır. Ad ve soyadları aynı olan muhtar ve ihtiyar meclisi heyeti üye adlarının yanına parantez içinde baba-anne adları, bu da aynı ise anne adının yanına doğum tarihi yazılı oy pusulaları kullanılabilecektir.”

                Seçime girecek kişiler bastırdıkları oy pusulalarını sandık kurulunun gözetiminde kapalı oy verme yerine koyabilecekleri gibi seçim gününden önce de dağıtabilecekleri bildirilen açıklamada; “Oy pusulası için ancak beyaz kağıt kullanılacaktır. Renkli kağıtlara basılmış veya yazılmış oylar geçersiz sayılacaktır. Oy pusulası üzerindeki ihtiyar meclisi heyeti üye isimlerinden seçilecek sayı 8’den daha fazla kişinin yazılaması halinde ihtiyar meclisi heyeti oyları geçersiz, muhtara verilen oylar ise geçerli olacaktır. (Sekizden faza aza ismi yazılmayacaktır.) Birlikte yazılan oy pusulaları üzerinde ihtiyar meclisi heyeti isimleri çizilip yerine o seçim çevresinde seçilecek sayı kadar kişinin elle yazılması. Oy pusulaları geçersiz kılmaz” görüşlerine yer verildi.


Bu haber 689 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com